ZPRÁVA O UDRŽITELNOSTI

Protože nám na tom záleží.


Four Reasons je finským rebelem kosmetického průmyslu. Stojí si za svojí rozdílností. Naším cílem je pomoci každému v tom, aby se cítil skvěle, když je sám sebou. 

ŽIVOTNÍ CYKLUS, ZALOŽENÝ NA ZODPOVĚDNÉ VOLBĚ

Vlasové produkty, či dokonce návštěva salonu není životní nutností. Snadno se bez nich obejdeme. Vlasy jsou ale součástí naší identity, ovlivňují naši náladu a jejich prostřednictvím se můžeme také vyjadřovat. Pro spoustu z nás je důležité, že naše vlasy ukazují, kým vlastně jsme.

Proto nepoužíváme staré receptury produktů. Chceme přispět naším dílem k zodpovědné produkci a spotřebě, šetrné k přírodě. Dlouhodobě vyvjíme produkty, které díky svému životnímu cyklu napomáhají zodpovědným volbám.

NAŠE ÚSPĚCHY V ROCE 2021 

Ano, na této straně je opravdu tráva zelenější. Ačkoliv se jedná o celoživotní projekt, snažíme se vybudovat business, který je maximálně šetrný k životnímu prostředí. A nikomu přeci neublíží se na chvíli zastavit a ohlédnout se za tím, čeho doposud dosáhl.

A čeho jsme dosáhli v roce 2021?

#1 Obnovili jsme naši ikonickou řadu Four Reasons Original. Naším největším úspěchem byla redukce spotřeby plastů. Proto jsou obaly produktů Four Reasons Original z bioplastu.

#2 Zorganizovali jsme školení pro všechny naše zaměstnance na téma diverzity, soudružnosti a rovnocennosti ve spolupráci s deidei Oy.

#3 Spojili jsme síly s Ina Mikkola a zorganizovali workshop, na kterém jsme vytvořili přebal časopisukterý naprosto popíral současný stereotyp krásy. 

#4 Věděli jste, že vyrábíme naše pečující produkty ve Finsku pomocí obnovitelné energie anebo že po vyprázdnění je naše balení 100 % recyklovatelné? Mimochodem, všechny produkty Four Reasons jsou 100 % veganské.

Ok, nyní je řada na vás, abyste se na chvíli zastavili a ohlédli se zpět a všemi skvělými věcmi, které se za poslední rok udály. Na co jste nejvíce pyšní?

NAŠE UDRŽITELNÉ CÍLE

UN Sustainable Development Program udává ambiciózní cíle pro řešení nejzávažnějších světových problémů, týkajících se životního prostředí a nerovnocennosti. Four Reasons se účastní tohoto programu. Korporátní společenská zopodvědnost je nedílnou součástí našich obchodních praktit a strategie. Naše volba a konkrétní činnosti určují směr pro naši budoucnost .

Ve Four Reasons jsme zvolili tři témata z úkolů UN Sustainable Development Goals, která jsou relevantní vůči naší činnosti a skrze která můžeme dosáhnout největšího pozitivního dopadu.

Co se udržitelnosti týče, budeme naše úsilí soustředit především na tyto body: 

Zdraví a duševní pohoda

Zodpovědná spotřeba

Ochrana klimatu


Enviromentální a korporátní zodpovědnost

text pro vás připravujeme...